Thursday, August 18, 2011

История на еБългария, част 3 - България и PEACE GC

Част 3

В тази статия ще започна с допълнения към първия мандат на Крембо. Тъй като тази част ще е почти изцяло за отношенията ни с еРумъния ще внеса още малко яснота и по този параграф.

Като президент на БДП, Крембо беше и редактор на английската версия на партийният вестник, а българският вариант (сега известен като Narodno delo) се пишеше от сегашният ни президент Гарабеда. Можете да проследите много от описаните вече и следващите в тази статия събития ако прегледате статиите в двата варианта на Demo news - http://www.erepublik.com/en/newspaper/demo-news-in-english-87721/1
http://www.erepublik.com/en/newspaper/narodno-delo-87922/1
Още през първият мандат на Крембо, еРумъния отново показа империалистическата си политика. Както вече споменах в първата част от историята в еСвета имаше три големи съюза – МА, НА и ФИСТ. Поради неразбирателство между еИспания и останалите членки на МА и последвали не до там честни постъпки от страна на еИспания, страната напусна МА. Скоро след това целият съюз претърпя своят крах. Усетили момента страните членки на НА и няколко подкрепящи ги, сред които еРумъния и еИспания, започнаха създаването на съюз под името АТЛАНТИС. Основната цел на това обединение, въпреки опитите да ни обедят, че е просто защитен съюз, беше завземането на нови територии и диктаторство. Имащи неизчерпващо се количество злато, огромна военна сила и разпаднал се МА зад гърба си, АТЛАНТИС се очертаваше като новата еСветовна заплаха. Останалите страни извън този съюз трябваше да вземат светкавични мерки. еБългария се развиваше положително, армията ни се разрастваше, а елитният ни отряд достигаше първите си победи.

По време на разпадането на МА, преговорите за създаване на АТЛАНТИС и след подписването на МППс еУнгария, Крембо получи съобщение от еРумънският президент. еРумъния обясняваше как еУнгария (с която те също имаха имаха МПП и обща граница) си позволява да хвърля обиди и предизвикателства към тях, поради което отношенията им сериозно са се влошили. Гледайки с не добро око на еУнгария, еРумъния искаше от еБългария следното: еРумъния прекратява МППто си с нас и ни обявява война, при което автоматично (както нашият случай с еТурция) еУнгария ще бъде въвлечена във война с тях без да има активни МППта. Имащи еУнгария без защита те щяли да ни обявят мир и да продължат атаката си само срещу другата страна.
Запитваха ни за отношенията ни с еУнгария и дали бихме ги подкрепили в това им начинание запазвайки всичко в тайна. Естествено още първата ни реакция беше отрицателна, отношенията ни с еУнгария бяха отлични и ни гарантираха отлични въсможности за развитие и нови МППта. След като вече знаехме на къде клони еРумъния и виждайки кой ще й помага в империалистическите действия не можехме просто да отговорим с НЕ. Имахме и лоши спомени от подобни предложения на еРумъния. За момент задържахме нещата с дипломатично отношение и уклончиви отговори, че не бихме искали да взимаме страна, но скоро нямаше да можем да скрием зад нищо друго освен много и то силни МППта.

След множество разговори решихме, че ще е най-добре да сложим картите на масата и изберем бъдещата посока на еБългария. АТЛАНТИС бе на път да стовари цялата си мощ, въпроса беше само дали върху нас или еУнгария. На еРумъния явно нямаше да се разчита след като по този долен начин искаха да завладеят доскорошен съюзник. Оказа се, че те бяха предложили същата сделка и на еУнгария. Време бе на мястото на МА да се роди нов съюз достатъчно силен да се противопостави на АТЛАНТИС. Страните не подкрепящи АТЛАНТИС бяха известни, трябваше обаче доста работа за да се обединят и то навреме. Трябваше ни наистина голям съюз, който разбира се да е сплотен и да включва и нас. Хвърлихме доста сили за това, разговори, съобщения, чатове, форуми. Хора от еУнгария, еИталия, еПакистан, еФранция, още множество страни и ние бяхме в постоянна връзка опитвайки се да изработим уставите под които новият съюз щеше да съществува. Страни с които преди не бяхме разменяли и дума сега се очартаваха като верни съюзници, а други велики сили ни смятаха за равни. Прекратихме МППто си с еУнгария, за да не може еРумъния да го изпозлва за да се бие срещу една от двете страни без активни МППта. Ясно бе, че еРумъния ще нападне, изчаквахме само посоката.

Скоро идеята стана реалност, PEACE GC официално обяви своето образуване. Официални лица бяха представени от всяка страна членка. Имахме повод за празнуване! За по-малко от месец подписахме над 10 МППта (можете да ги видите от статиите в Demo news) и започнахме официално работа като член на PEACE GC.

Изчакването на следващият ход на еРумъния не трая дълго, еУнгария изтегли късата клечка и войната бе обявена. еБългария можеше да си отдъхне, но до кога и на каква цена. Следвайки задълженията си към PEACE GC изпратихме елитният си отряд в защита на приятелите си от еУнгария (МППто ни както се спомена по-горе беше прекратено по-рано). Целият нов съюз бе готов за отбрана. Една война никога не е била много весело преживяване, но с непрекъснатите бъгове и проблеми в модула за битките всичко се превърна в непоносимо бреме. В повечето случаи късмета бе на страната на атакуващите, но никой от PEACE нямаше намерение да се отказва. Никога не се знаеше с точност кой е спечелил ако въобще се стигнеше до края на битка преди целият уебсайт да се срине. След поредният крах на системата войната бе спряна от админите до второ нареждане. Новата версия на играта трябваще да стартира скоро и се смяташе, че това ще е момента на подновяването й.

За момент нещата станаха спокойни, имахме планове и работа за вършене, но затишието бе пред буря. За еРумъния почивка нямаше те щяха да се опитат да достигнат целите си на всяка цена само, че този път бе дошъл редът на еБългария.


Автор: Бимба
Бележки и препечат: SL

История на еБългария, част 2 - 24.06.2008 - ново начало

Част 2

По време на мандата на Jonh Wilkmot се чуха доста слухове (напълно правдоподобни), че правителството ни е искало да сключи сделка с еРумъния с която регионите граничещи с еРумъния и еТурция – Варна и Бургас да бъдат “продадени” на еРумъния, за да могат да нападнат еТурция с която не бяха в идеални отношения. От еРумъния бяха заявили, че е по-добре да бъде доброволно, за да не го направят насила (както вече Imaginapolis коментира под първата статия)(б.р. - ето го коментара на Imaginapolis:"Между другото, още тогава румънците се опитваха да си правят каквото си искат с нас. Бяха изпратили писмо до John Wilkmot, в което настояваха да им дадем доброволно Варна и Буграс(достъп до Турция), за да не си ги вземат насила.") Това не бе офицално потвърдено, но за щастие не бе и осъществено. еРумъния показа агресивното си лице скрито до този момент зад двулична усмивка.

24.06.2008г ще бъде запомнена като голяма дата в историята на еБългария. На тази дата сърцето от групата от Хеттрик се присъедини към играта. Веднага след тяхната намеса се усети огромно покачване на активността в еБългария. Кардам подпомогна парично новата вълна играчи ( 100 лв на човек). Създаде се Хеттрик Холдинг и БДП, партията задмина всички останали по брой членове начело с бившият ни президент и създател на партията – Крембо. Беше видно, че това ще е новата политическа сила в еБългария. Разговорите между чужденците и Българите започнаха да придобиват по-нормален характер. В политическа насока плановете бяха БДП да подели властта с БСП и да продължи добрите си взаимоотношения с чужденците. На следващите избори беше договорено президент на страната да стане отново Кардам от БСП, като човек с по-голям опит в играта, а конгресът да бъде равнопоставен. Международните ни отношения трябваше да бъдат развити извън съседските ни МПП-та, а икономиката да поеме в положителна посока.

Икономически разбира се нещата не бяха розови, но развитието беше единствената ни цел. Независимо от името на партията методите за подобрение на ситуацията биха могли да се опишат като по-ляво насочени, но друг изход нямаше. След изборите имаше малко недоволство към активността на президента Кардам и от време на време прехвърчаха искри, но споровете просто говореха за една нормална конкуренция, която преди бе невъзможна.

Към края на мандата на Кардам напрежението по южната ни граница започна да се повишава. Отношенията между еТурция и еГърция се влошаваха, сипеха се обиди и от двете страни, предизвикателства и обвинения. Гърция имаше свойте Гуунсове (“Goons”, група, която според някой допринасяше негативи не само на еГърция) които бяха основна причина за ескалацията. Тази група в последствие се оказа не толкова черна, те просто играеха еРепублик по-различно. С тях не сме имали никога проблеми, те имаха страхотна организация и даже бяха полезен съюзник.
еБългария се стремеше да не заема страна и обяви, че няма да подкрепя атакуващи действия на нито една от двете страни, но ако се стигне до там ще защити нападнатата чрез действащите МПП-та

Войната избухна рано сутринта. еТурция беше атакуващата страна. Това беше идеална възможност за еРумъния (имаща МПП с еГърция) да се бие срещу е Турция и мощно подкрепи еГърция. Изненадата за всички обаче беше друга – еБългария трябваше също да се защитава от еТурция и то без активни МППта ! Според правилата, страна имаща МПП с две страни във война и граничеща с една от тях автоматично й се обявява война от атакуващата при която МПП-та не са активни. Оказа се, че единственият изход е бил да прекратим МПП-то си с еГърция (или със страната която ще бъде нападната). еТурция също бе изненадана, но не обяви, че няма намерение да се бие срещу нас. През следващите дни на така наречената Балканска война админите върнаха нашите МППта за известен период от време след което пак ги деактивизираха. Явно и те не бяха сигурни как трябва да постъпят. В уикипедия се обясняваше само ,че страната влиза автоматично във война, но нито дума за МПП-та. Новините от еТурция бяха двузначни, едни подкрепяха нападателни действия срещу нас, други не. Теми в защита на еБългария и връщане на МППтата ни бяха отворени във форума на играта и имаха международна подкрепа. еБългария имаше две спечелени битки преди президента на еТурция да се осъзнае и изпрати предложение за мир. Нашето МПП с еГърция остана неактивно за периода на цялата война приключила с мир обявен от еТурция оставящ е Гърция с един регион (с който ние по настояще не граничим). еРумъния и досега си позволява да твърди, че са ни защитавали от еТурция, което е напълно невярно с оглед на това, че армията им бе съсредоточена в еГърция и нямаше как без активно МПП да се бият на наша страна. Войски не бяха прехвърляни в нашата страна защото биха оставили еГърция без защита. Може просто да им се е искало или да са сънували, че е имало еРумънски войници на наша територия. Това бе използвано като аргумент от тяхна страна при разногласията ни в бъдеще.

На края на мандата на Кардам беше решено, че БДП вече може да се заеме сериозно с политиката на страната, започна развитие на предизборни програми и подготовка за изборите. Крембо бе избран за президент, а БДП имаше мнозинство в конгреса. Чужденците в еБългария оставаха все по-малко виждайки, че БДП поема властта и Българите стават все по-многобройни.
През мандата на Крембо eБългария поe към своя възход. Бяха създадени множество важни институции работещи и до днес. Назначени бяха “министри” отговарящи за различните дейности. Започна активна работа по събиране на златен резерв на страната. Пазарът беше в разцвет и износът се покачваше. Бяха предпиети различни подходи за стимулиране на работниците и същевременно пълнене на хазната. Създадена бе БНБ и валутата ни стабилизирана. Социалната ни политика беше представена чрез Национална Здравна Система и безплатното повишаване на здраве на новите играчи. В отговор на всичко направено и стабилността на страната, Крембо бе преизбран на поста президент. Започна преброяване на армията, бе създаден държавен резерв за оръжия и подаръци и мобилният взвод Balkan platoon. Освен подема в икономиката имаше и страхотен бум в международните ни отношения.
еБългария беше на път да постави началото на обединението на съюзи, които до сега никой не бе смятал за възможни...


Автор: Бимба
Бележки и препечат: SL

История на еБългария - част 1 - България в началото на играта

Част 1

Това ще е поредица от няколко публикации с това заглавие. Ще се радвам ако тази и останалите статии бъдат гласувани, за да могат всички да ги прочетат. Ще запазя черновите и по-късно можем да ги преведем на Английски и публикуваме в Wiki-то, а и за да можем да запознаваме всички новодошли с историята на еБългария. Ще трябва да се допълва своевременно и да се проследи краткият период преди описаните по-долу събития.

Много се чудех от къде да започна и какво да включа в тази статия, за да няма празнини и да обхване всичко. Реших да започна от самото начало на моя живот в еБългария преди малко повече от 6 месеца (б.р. повече от година и половина, вече). Някой факти и събития ще са представени кратко, други по-подробно, но ще се опитам да проследя всичко. Извинявам се предварително ако се установи, че съм пропуснала нещо, чувствайте се свободни да задавате въпроси и/или да поправяте грешки в хронологията или самите събития. Извинете и правописните грешки

Когато се регистрирах в еБългария тук сигурно имаше малко повече от 20 души Българи. Страната ни беше населена с доста чужденци дошли след като страните им са били ранно завладяни или просто защото са видяли добра възможност. Най-голямата група беше от еШвейцария която беше превзета от еИталия и еФранция, но имаше и хора от еКитай, еБразилия, еКанада и др (б.р. По това време все още нямаше гражданство, всеки беше гражданин на страната, в която живееше). В първите седмици от моята регистрация правителството ни беше все още под Българска опека с президент Kardam2008 от БСП. В страната имаше още 2 партии, една от които новосъздадената партия на чужденците - БПП с най-голям брой членове. Отношенията между Native Bulgarians и No Bulgarian speakers (както се различаваха) бяха на нож. Отправяха се обвинения и от двете групи, спорове, кавги, обиди. Българите искаха “еБългария за Българите” и незабавно напускане на чужденците от страната. Пресата беше предимно представена на Английски език, което беше и един от основните проблеми. Чужденците искаха от нас да се пише на Английски, а Българите твърдо поддържаха опозиция. Не говорещите български обвиняваха Кардам и неговите хора в умишлено ограбване на хазната довело до икономическа нестабилност. Фирмите бяха малобройни, продуктите не стигаха, международни отношения нямаше. При следващите избори за Президент и Конгрес властта беше взета от БПП и президент стана Jonh Wikmot (простете ако не изписвам правилно името). Положението в страната обаче не се промени, кризата беше навсякаде, пари нямаше или поне не за всички. Чужденците имаха план за развитие включващ няколко компании в които се работеше за минимални заплати, а продукцията се продаваше на минимални цени подбиващи всички останали. Те обясняваха как искат да снябдят всички с евтини къщи и да вдигнат здравето им вместо да плащат високи заплати. Активността на Българите беше минимална и се изчерпваше в заговори и обвинения по адрес на чужденците. Страната имаше нужда от приток на нови хора и то спешно, което обаче не бе лесно осъществимо.

По това време имахме подписани МППта (които в бета версията не бяха платени и не изтичаха) с еРумъния, еГърция, еТурция, еЧехия (може и да пропускам някои). На международната сцена разделението на силите беше по-равно, от една страна Средиземноморският съюз (MA) с еИталия, еИспания, еФранция в центъра, Северният съюз (NA) с еАнглия, еШвеция, еСащ като лидери (не описвам всички страни членки на съюзите) (б.р. може да видите тези съюзи в wiki-то). еРумъния клонеше на север както и еБългария поради ненавистта на чужденците към еИталия и еФранция. Малко по-късно се появи FIST, изключително силен съюз с еПакистан и еИндонезия начело. еБългария стоеше в страни от конфликти, но всички знаеха кой съюз поддържат чужденците. Президентът ни имаше малко тъмно минало в еКанада където явно беше предприемал незаконни действия за лична облага докато е заемал важни постове и не бе обичан от доста хора и страни в еРепублик. Това се знаеше и тук и доверието на Българите не можеше да бъде спечелено. Разбира се във всяка от двете групи имаше хора, които работеха за доброто на страната или поне мислите им бяха положителни.

Тогава се появи светлина в тунела. Всички се опитвахме да привлечем нови хора в играта за да развием икономиката си и стъпим на крака. Бумът в популацията не закъсня. Imaginapolis, човек с огромен принос към еБългария като цяло, беше пуснал доста коментари във форума на друга онлайн игра – Hattrick и за не повече от седмица огромна група нови играчи се регистрира в еБългария. От този момент спокойно мога да заявя, че новата история на еБългария започна да се пише...

Следващата статия ще бъде подготвена в най-кратък срок за да ви запозная с най-интересната част от нашата история в еРепублик.


Автор: Бимба
Бележки и препечатване: SL

Наръчник

[За разглеждане на дадено изображениe в цял размер просто натиснете върху него]

Здравей,

Целта на това ръководство е да помогне на нови играчи, като теб и да ви запознае с основните неща в играта. (няма да ви бъде спестена и някоя друга тънкост )

I. Основни панели и ленти



1. Вертикално разположен панел с информация относно състоянието на вашия еГражданин

2. Хоризонтално разположена навигационна лента, която съдържа множество падащи менюта

3. Масивен панел съдържащ информация за моментното състояние на държавата, на която сте гражданин.

4. Множество от ленти под общото име "Военни кампании", като всяка една от тях представлява препратка към битка, в която държавата на територията, на която сте е въвлечена.

5. Вертикален панел съдържащ препратки към отделните категории статии от пресата. Всяка една статия в пресата е писана от някой играч.

6. Една огромна лента, в която виждате "виковете", тоест кратките съобщения на вашите приятели и място за текст, от което може и вие да "извикате" нещo.

7. Лента показваща еРепублик времето, днешната дата, и кой ден от новият свят е. Под нея е търсачката, с която може да откриете даден играч.


II. Първия ден от вашето развитие или почти в какво ще се изразява вашата еРутина

1. My land или вашето владение

Предполагам, че вече сте достигнали до "My land", но все пак ако не сте изберете "My land" от хоризонтално разположената лента с падащите менюта



Сега или при първото ви влизане в "My land" се е появил този прозорец


След, като сте натиснали бутона "OK" сте се сблъскали за първи път с това как изглежда вашият "My land"



Сега играта е така устроена, че получавате три ферми за жито и една фурна за хляб, но те са изоставени и трябва да ги възстановите. Как да ги възстановите ли, просто натиснете върху всяка една от тях. Възстановете и четирите сгради !




Добре, възстановихме сградите, но за какво ще ги използваме ще разберете след малко. Време е да си намерите работа, като това може да стане по два начина - като натиснете на сградата посочена в картинката отдолу или като използвате навигационната лента и конкретно "Market > Job Market"



Играта ще ви препрати към страницата на трудовия пазар, където може да си намерите работа. Естествено избирате най-високо платената работа и се започвате, като натиснете бутона "Apply".



С натискането на "Apply" играта ще ви препрати отново в "My land" и би трябвало да имате виждате почти същото нещо пред очите си (каква ще е първата сграда зависи в каква фирма сте започнали да работите).



От тук започва същината на вашата работа в "My land", това което ще правите всеки ден след смяната на еДеня. Започнете да натискатe една по една на всяка сграда за да извършите съответните дейности - работене, трениране, произвеждане на жито и произвеждане на хляб.


В зависимост от това колко голяма е заплатата ви толкова и голям ще е данъка, с който тя ще се обложи (той е точно определен процент). На картинката виждате чистия брой пари, които получавате, а под тях колко продукция сте произвели на работодателя си.


Нищо сложно, прозореца ви показва с колко сила сте заякнали днес след тренировката на еГражданина ви.


Прозореца показва колко продукция сте произвели за себе си, като в случая това е 49 жито. Колко жито ще произведете зависи пряко от това дали държавата ви притежава регион, който носи бонус при производството на дадена суровина и стока, като и двете не биват облагани с някакви данъци при производство. Направете следното нещо и за трите ви житни ферми !


Честито успяхте да произведете 100 хляб, но какво ви беше нужно за да го произведете ? За да се произведе един хляб трябва да имате едно жито. Преди малко произведохте житото нужно за да си произведете този хляб, но ако някога житото не ви стига за да си произведете хляб винаги може да си закупите такова от магазина.

2. Възстановяване на загубено здраве



Не може да не сте забелязали, че вашето здраве се е понижило. Всеки път, когато работите, тренирате или работите за самият себе си играта ви понижава здравето с 10. Здравето се възстановява чрез консумиране на хляб. Хляба, който сами си произвеждате е хляб качество едно, като всеки консумиран хляб ви възстановява 2 точки здраве. Сега няма да ви натоварвам, като ви обяснявам как може да започнете да произвеждате хляб качество две, понеже още ви е рано. След като посочите на вече сивия бутон "Eat food" би трябвало да се появи жълт прозорец, който показва колко здраве още може да възстановите. Би трябвало да пише 40/100. Това значи че може да възстановите още 40 и после ще трябва да изчакате един час, който виждате как тече отдолу, докато можете отново да възстановите 100 здраве. Границата от 100 здраве може да се вдигне до 200,300,400 и 500 и така на 5 часа да влизате да използвате вашето здраве, като се ъпгрейдне Town center-a ви, още една чудновата сграда, която може да видите в "My land". Кога ще можете и какво ще е нужно за да ъпгрейднете вашия Town Center може да разбере ТУК


3. Закупуване на различни продукти от пазара



Хляб, оръжие и суровини може да закупим от Marketplace-а, като до него се стига от добре познатата ни вече навигационна лента Market > Marketplace. Сега ще ви обясня как да си закупите оръжие, понеже една от мисиите, които скоро ще трябва да изпълните изисква да имате такова оръжие във вашия склад.



Изберете секцията с оръжия и пред вас ще излязат пет вида оръжия отговарящи на петте качества. Във вашият случай не би трябвало да може да си закупите оръжие различно от качество едно, понеже още не сте минали мисията, която скоро ще преминете. Изберете качество едно и играта ще ви препрати към нова страница с офертите за оръжия качество едно.



Винаги най-изгодната оферта е най-отгоре на страницата. В жълтият правоъгълник се посочва колко оръжия искате да закупите, в нашия случай едно е достатъчно, остава ви просто да натиснете "Buy". След закупуването на оръжието вече може да преминете мисията, когато дойде време да я изпълните и като награда за преминаването и ще получите оръжие качество едно. Мисията се изпълнява още в първия ден в играта, като всички мисии, какво е нужно за тяхното преминава и наградата след преминаването им може да намерите по-долу в наръчника.



Това са петте вида оръжия подредени във възходящ ред от ляво на дясно според качеството. Всяко едно от оръжията се характеризират със следните качества :

K1 - Брой ползвания 1, Ударна сила 20
K2 - Брой ползвания 2, Ударна сила 40
K3 - Брой ползвания 3, Ударна сила 60
K4 - Брой ползвания 4, Ударна сила 80
K5 - Брой ползвания 5, Ударна сила 100


По време на битка се ползва, като първо оръжието с най-голямо качество, което имате в наличност. Оръжията спомагат по-бързо да поразите врагът и ви носят повече ранг точки по време на бой. Повече ранг точки способстват за добиването на нов чин по-бързо, а всеки чин носи определен процент бонус към щетата, която нанасяте на врагът. Накратко казано оръжията осигуряват по-бързото ви развитие във военна насока.

Едно оръжие к1 на пазара върви към 6 лева и няколко стотинки, а едно оръжие к5 към 31-32 лева и няколко стотинки. Понякога може да е по-изгодно да закупите пет оръжия к1 отколкото едно оръжие к5, но не го правете !. Ако погледнете таблицата, която ви предоставих по-горе ще забележете, че ще имате пет оръжия к1, но всеки удар от тях ще е с 10 ударна сила, а ако си закупите едно оръжие к5 ще имате пет удара с 100 ударна сила. Ако сте решили да си закупувате оръжие, то си закупете оръжието с най-високо качество, а не няколко от ниско такова.



Храна се закупува по абсолютно същия начин, по който се закупуват оръжията, като тя също се дели на пет според качеството.

К1 - Възстановява 2 здраве
К2 - Възстановява 4 здраве
К3 - Възстановява 6 здраве
К4 - Възстановява 8 здраве
К5 - Възстановява 10 здраве


За разлика от оръжията при храната няма проблем да закупите десет хляба к1 за да възстановите 20 здраве ако е по-изгодно от това да закупите два хляба к5 за да възстановите същото количество здраве !

4. Време е да си сложите аватар



Натискате върху аватара си (в случая аз имам) или върху името си и играта ще ви препрати към вашият профил.



Тук може да намерите много информация относно вашият еГражданин, но нашата работа тук е друга. Натиснете "edit profile".



Тази страница е видима само от вас, като чрез нея може да променяте много от най-важните неща свързани с профила ви. За да извършите каквито и да е промени по профила ви е нужно първо да напишете паролата си в полето най-долу. За да смените или да си сложете аватар, натискате Разглеждане/Browse посочвате от вашият компютър желаното от вас изображение (то трябва да е jpeg/jpg) и като сте сигурни натискате "Make changes". Аватара ви ще се смени почти мигновено, но ако не го виждате просто освежете/refresh-нете страницата няколко пъти натискайки CTRL+F5 или просто F5. Една от мисиите, с които ще се сблъскате изисква да си сложите аватар, така че вече може да сте спокойни, че ще се справите безпроблемно с нея.


III. Придвижване или как да сменим местонахождението си

Особено важно значение има къде се намирате, понеже от вашето местонахождение зависи дали ще може да участвате в битките на България и нейните съюзници, а не срещу нея и нейните съюзници. От друга страна ако се намирате в чужда страна или под окупация вие няма да можете да започнете работа в българска фирма за да печелите левове, а ще започнете работа във фирма на чуждата страна и ще получавате от заплата в чужда валута. Заплатата в чужда валута бива обложена със съответния данък за съответната държава. Данъчните ставки в отделните страни са различни, а работене в чужда държава означава стимулиране на тяхната икономика. Ако вие сте под окупация чрез тези си действия ще стимулирате окупатора, а това 100% е нещо, което не желаете. Преместването от една държава в друга е повече от лесно, но нека видим как става.


Както се вижда на снимката аз се намирам в Турция, Мармара, което означава, че ако реша да започна работа ще мога да го направя само в турска фирма и дори да го направя данъка, който ще платя ще бъде получен от Турция. За да се преместите просто вижте къде пише Location и натиснете на "(change)".


Играта ви препраща към нова страница, която виждаме на тази снимка. Първото нещо, което ни прави впечатление е текста "You can now change location without using a moving ticket". Преди за да пътуваме ни бяха нужни билети и според дистанцията, която ще пропътуваме се нуждаехме от билети с различно качество. След новите промени може да се пътува без билет, като за пропътуването на всяка една зона до крайната точка се таксуват по 20 лева. Един билет качество едно, с който се пропътува една зона струва около 52 лева в момента, като дори губите здраве при пътуване, а при пътуване с валута просто сте таксувани 20 лева и нищо повече. В десният панел "New Location" е нужно да посочите държавата, в която искате да отидете и съответния регион, като накрая ви остава само да натиснете "Move" за да се преместите.



IV. Изкуството на войната



Администраторите на сайта малко промениха дизайна или по-скоро разположението на отделните елементи от бойното поле на самото него, но нещата са същите. Отстрани на лентата на доминация сега има брояч и когато той натрупа 1800 точки дадената страна печели рунда. Рундовете вече не траят по два часа, а докато една от двете страни не спечели. Точки се трупат, като държите 50% или повече от лентата на доминация. В зависимост от това, в кой интервал от времето имаме надмощие се наброяват различен брой точки.

От 0 до 30 минута се получават 10 точки на всяка минута;
От 31 до 60 минута се получават 20 точки на всяка минута;
От 61 до 90 минута се получават 30 точки на всяка минута;
От 91 до 120 минута се получават 60 точки на всяка минута.


Преди да участвате, в която да е битка първо проверете заповедите в армейския вестник. Всеки удар по врагът ви коства 10 точки здраве.


V. Неща от общ характер и съвети

- Не си правете повече регистрации от вашият IP адрес ако не желаете да бъдете баннати за мулти акаунтинг.

- Не прахосвайте златото си за Heatlh Kit-ове, понеже всеки един от тях струва 0.5 злато, а това е около 250 лева !

-Един еДен трае 24 астрономически часа, като стария еДен се сменя с новия в 10:00 българско време.

- Сравнявайте цената на хляба и си закупувайте от този хляб, който е най-изгоден, защото спестяването и на няколко стотинки е от важност имайки предвид големия брой хляб, който ще консумирате всеки ден.

-Всеки ден проверявайте дали няма оферта, която ще ви донесе повече пари. Това става през Market>Job Market, като ако желаете да напуснете сегашната си работа трябва да натиснете "Resign" бутона, който се намира в падащо меню, като посочите сграда на фирмата, за която работите.

Забележка: Компаниите имат 3 дневен срок след постъпването ви на работа, през който не може да напуснете, но и заплатата ви не може да бъде понижена.


VI. Мисиите - какво се изисква от вас и какво ще получите като награда

Мисия 1 : Включете се във възстановителния процес

Изисквания :
- Притежаването на 3 фирми за жито
- Притежаването на 1 завод за хляб

Награда :
- 2 точки опит
- 20 лева

Още в началото на самият наръчник е обяснено как да възстановите сградите, които сте намерили в "My land", след като ги възстановите покривате всички изисквания на мисията и може спокойно да я преминете.

Мисия 2 : Дневният хляб

Изисквания :
- Работете поне един път във фирма за жито
- Работете поне един път в завод за хляб
- Имайте в наличност 20 хляба в склада ви

Награда :
- 2 точки опит
- 10 хляба качество едно

В началото на наръчника малко след обясненията как да възстановите сградите, които сте намерили в "My land" е обяснено как да работите в тях и да си произведете хляб. Ако сте изпълнили указанията там то безпроблемно ще преминете и тази мисия.

Мисия 3 : Всички сме воини

Изисквания :
- Тренирайте за първи път

Награда :
- 2 точки опит
- 5 сила

Мисия 4 : Нападението е най-добрата отбрана

Изисквания :
- Наличието на оръжие във вашия склад

Награда :
- 2 точки опит
- 1 оръжие качество едно

Мисия 5 : Бъдещ герой

- Изисквания :
- Убийте 5 противника

Награда :
- 2 точки опит
- Energy Bar

Мисия 6 : Имиджът е от значение

Изисквания :
- Ваш аватар

Награда :
- 2 точки опит

Мисия 7 : Работни дни

Изисквания :
- Работете 5 дни под ред без прекъсване

Награда :
- 2 точки опит

Мисия 8 : Супер войник

Изисквания :
- Спечелете "Super Soldier" медал
Този медал се печели, когато достигнете 250 сила

Награда :
- 2 точки опит

Мисия 9 : Градител на общество

Изисквания :
- Спечелете "Society Builder" медал
Този медал се печели, когато поканите 10 ваши приятеля през вашият реферален линк и те достигнат 10 ниво

Награда :
- 10 точки опит

Мисия 10 : Намерете Ел Дорадо - Подгответе се за пътешествието

Изисквания :
- Тренирайте 5 дни под ред без прекъсване
- 5 оръжия във вашия склад
- 200 лева във вашия акаунт

Награда :
- 2 точки опит
- 15 сила

Мисия 11 : Здрав усърден работник

Изисквания :
- Работете 5 дни под ред без прекъсване със здраве по-високо от 90

Награда :
- 2 точки опит

Мисия 12 : Намерете Ел Дорадо - Търсенето

Изисквания :
- Преместете се в Южна Америка
- Поканете двама ваши приятели да се включат
- Имайте 100 банкноти места валута

Награда :
- 2 точки опит
- 15 сила

Най-важното да преминете тази мисия е да имате двама приятели, които сте поканили в еРепублик през вашия реферален линк. Ако покривате това изискване просто се преместете в някоя от държавите в Южна Америка и си набавете 100 банкноти от валутата на държавата.

Мисия 13 : Намерете Ел Дорадо - Сега или никога


Изисквания :
- Убийте 30 противника
- Убийте произволен брой противници в 3 битки за някой от оригиналните региони на Южна Америка
- 10 злато във вашият акаунт
- Поканете двама ваши приятели да се включат
- Имайте 100 банкноти места валута

Награда :
- 30 сила
- Energy Bar

Мисия 14 : La Resistance

Изисквания :
- Убийте произволен брой противници в 3 въстания
- Убийте 30 противника
- Достигнете чин Капитан

Награда :
- 5 сила
- 2500 точки ранг

Мисия 15 : Истински наемен войник

Изисквания :
- Убийте произволен брой противници за 4 различни държави
- Убийте 40 противника
- Спечелете "Battle Hero" медал
Този медал се печели, когато сте нанесли най-висока щета от всички участници от ваша страна в даден рунд.

Награда :
- Energy Bar
- 2000 точки ранг

Мисия 16 : Истински Патриот

Изисквания :
- 10 оръжия във вашия склад
- Убийте 30 противника в битка с вашия естествен враг
Кой в момента е естествения враг на България винаги може да видите тук

Награда :
- 50 сила
- 500 точки ранг

Мисия 17 : Слух
Има слухове за ново оръжие, намерете част от него, докато се биете и разберете какво е то.

Изисквания :
- 1 част от оръжието

Награда :
- 1 част от базука

Оръжието е базука, като за да се сглоби тя са нужни 5 различни части. Частите се намират по време на воюване с врага, а тя се сглабя във вашият склад.

Мисия 18 : Базука

Изисквания :
- Съберете петте отделни части
- Сглобете и използвайте вашата базука

Награда :
- 10 сила
- 1 базука

Мисия 19 : Суровини

Изисквания :
- Съберете 500 суровина за производство на храна от вашите сгради
- Съберете 500 суровина за производство на оръжия от вашите сгради

Награда :
- 5 оръжия качество 5
- 5 хляба качество 5

Мисия 20 : Завършени продукти

Изисква�