Известната империя - Румъния част II
И така, в предишната част оставихме Румъния точно след загубата на 10 хиляди души население, над 60 територии/включително богатите на желязо Западен Сибир и Подолия/ и контрола над Молдова, Украйна, Русия, Пакистан, Китай, Индия.
Въпреки тежките загуби, румънците не бяха загубили нито силата, нито богатствата, нито хитростта си.Къде с политическо превземане, къде с пропаганда, къде с подкупи, те се сближиха много с Молдова и Украйна, две нации, доскоро окупирани от мамалигата, което попречи на унгарците да запазят Подолия за себе си - въпросната територия граничи с молдовците, и би било самоубийство да я запазят в дългосрочен план(което ги закара до Урал, но за това ще говорим по-нататък).
Така румънците постигнаха малка победа - нищо в сравнение с триумфа на PEACE GC, но все пак победа.
Дъгли месеци нашите северни съседи не правиха нищо, трупаха пари и помагаха в чужди битки.Въпреки това, всички запознати затаявахме дъх като мернехме румънски аватар на бойното поле...
Нищо интересно не се случваше, империята сякаш беше замряла - необичайно за играчи с такова самочувствие.
И така до януари 2010, когато румънците лансираха първата си офанзива от почти година - на юг, към нас.Инвазията беше с много по-далечна цел - Азия.Превъзхождащите ни във всички отношения мамалиги напреднаха бързо през териториите ни, къде заради президентски грешки, къде заради лаг на сървърите, къде заради бъгове.С няколко добри хода си възстановихме териториалната цялост, даже отвоювахме и Мармара/оригинално турска/ от румънците, стигнали само до там с амбициозния си план.
Известно време всичко беше спокойно, докато нашия президент не реши да помогне на унгарците, налазили РУмъния от северозапад, активирайки по този начин всичките алианси на румънците/горе-долу по това време помогнахме и на сърбите да направят мост до Азия с Пакистан, което ни остави само с 3 региона/.За наше съжаление унгарците е оттеглиха от този фронт, за да се съсредоточат върху защитата на азиатското си владение, богатия на желязо Hello Kitty, и това доведе до пълното ни затриване - първия успех във военно отношения за Румъния от загубата на Азиатските и североизточноевропейските й владения.
Но ликуването беше кратко, сърбите набързо прибраха румънците отново в оригиналните им територии, и те трябваше да почват от нулата, пак.
Отново последва затишие, и изведнъж, като гръм от ясно небе, Румъния нападна всичките си съседи от Феникс - Унгария, Сърбия и България, за да ги блокира и да им отвлича демидж, напълно наясно че никой няма да тръгне да я изтрива, докато има да пази региони като Лиаонин, или територилната си цялост.Тези блокиращи атаки бяха синхронизирани с ЕДЕНската инвазия в Унгария, и изпълниха целта си - над 500к щети бяха похабявани в тези битки дневно.И когато блокажа беше спрян за малко, нашия президент направи същото като предишния път - нападна Северна Добруджа, добре дошло за северните ни съседки, които така щяха да могат да отвличат още повече демидж, с толкова много мпп-та заплашващи слаба страна като нашата, и то с такова важно стратегическо местоположение(което не е толкова важно, защото след нас има 5 "тапи" по пътя към Азия - региони, без които не може да се продължи нататък, които не могат и да се избегнат).
Този път Сърбия ни изтри от картите, за да заличи мпп-тата на румънците, които продължават да играят поддържащата си роля във войната срещу Унгария, сигурни че не можем да си позволим да ги заличим.
Въпреки военните неуспехи и само второстепенната роля в Голямата Игра, Румъния продължава да е суперсила, заключена в собствените си граници, без реална възможност за инвазия, само поддържаща съюзниците си, които разчитат на нейната помощ, и засилваща влиянието си в някои по-малки страни чрез различни методи.
Showing posts with label Славата и Падението на Империите. Show all posts
Showing posts with label Славата и Падението на Империите. Show all posts
Thursday, August 18, 2011
Славата и Падението на Империите:Румъния, известната империя част I
Известната империя - Румъния
Да, точно така - Румъния.Повечето от вас биха си казали - че какво могат да направят мамалигарите.Е, отговора е - много.Може би ще ви е трудно да си го представите, но северната ни съседка по едно време владееше почти изцяло или напълно териториите на Молдова, Унгария, Украйна, Русия, Китай, Пакистан, Индия - общо 7 държави, и почти 50 региона, и беше втората по население страна в Новия Свят.Но пътят не беше кратък - никак даже.
Повечето империи в Ерепублик(включително и Българската :Р) започват величието си с бейбубим(огромно увеличение на населението), ако не се лъжа, Румъния е единствената, която прави изключение.Стабилен прираст, никакви резки скокове в демографията.Отрано румънците се готвеха за война - създадоха си няколко армейски структури, които се прочуха с бързото действие, добрата организация и сериозния(за онези времена, че и сега) демидж.
Първото териториално разширение за Румъния дойде през април 2008, след мирно обединение с Молдова."Войната" продължи съвсем кратко, и нямаше никакви изненади - точно както и в последвалата окупация на Украйна(която хич не беше мирна, но малкото украинци не можеха да се мерят с атакуващата ги суперсила).
Юни-юли преминаха мирно за северната ни съседка, въпреки шумотевицата около Балканската Война и румънското учстие в нея, като имаше и слухове че мамалигите искат да вземат от нас Варна и Бургас, за да атакуват Турция, което, комбинирано с националността на българския президент по това време - ако не се лъжа, американец или канадец, караше всички българи да нервничат.За щастие до пряк конфликт така и не се стигна.
Скоро след това, в процеса на създаването на съюза PEACE GC(чийто наследник е Phoenix), румънското правителство отправи предложение към българските си колеги за следната сделка - те ни обявяват война, атакуват за да активират алиансите ни и да получат и безплатна война с Унгария, и да се насочат към нея, а с нас да подпишат примирие.След като крембо, българския президент по това време, предал информацията на съюзниците ни, се оказало че на Унгария е било предложено абсолютно същото нещо.Ние, както и унгарците, отказахме тактично, но все пак катергорично.За всеки случай мпп-то между двете страни беше прекъснато, но останахме нащрек, защото нямахме идея къде ща атакуват румънците.Тогава ни се размина - уж с цел да освободи Словакия(по-рано окупирана от Унгария по време на Чешко-Унгарската война), Румъния обяви война и нападна с пълна сила доста по-малката и слаба от нея Унгария, преди да бъдат активирани алиансите й с другите й съюзници, и по същото време, по което Испания атакува Мексико.Така новоизлюпения съюз PEACE GC се оказа че трябва да защитава членовете си на два фронта, срещу много по-силни страни.Изненадващо за доста хора, Мексико беше спасено с няколко стратегически хода(португалски буфер между Испания и Мексико), и съюза имаше възможност да се съсредоточи върху спасяването на Унгария - последвалите битки са известни като Първата Световна Война в играта, заради големия брой на интернационални бойци, помагали и на двете държави.Въпреки геройските усилия на PEACE GC, четирите словашки и пет от общо седемте унгарски територии бяха загубени, преди админите да спрат военния модул заради бъговете в него.
След пускането на v1, румънците направиха голяма кампания за заселване на оригиналния украински регион Podolia, богат на желязо, най-важния ресурс в играта, и това стана една от първите крепости.След като Унгария направи огромен бейбибум, и стана прекалено силна, румънците се отказаха и не довършиха започнатото - изтриването на съседката им от картата.Водеха се изключително напрегнати преговори между двете страни, но въпреки доста различните президенти, заставали начело на двете нови суперсили, така и не се стигна до консенсус.
През януари 2009 възможността на Унгария да блокира омразния си окупатор стана изключително важна, с увеличаването на румънските апетити към богатите на ресурси територии на наскоро освободената от норвежко господство Русия.При една от тези блокировки Унгария си върна столицата, след като се наложи румънците да отстъпят за да продължат офанзивата си в тайгата.
Малко по-рано Румъния и Норвегия подписаха договор от взаимна изгода - мамалигите помагат на норвежците да се спасят от руско-иранското ТО, а Норвегия дава на Румъния част от богатите на ресурси руски региони.След няколко въстания, Румъния обяви война на Русия, и напредваше изключително добре и бързо, докато не се намеси PEACE GC, който с няколко силни МПП-та даде ясен знак че няма да предаде доброволно тайгата.И тогава мамалигите, за да си улеснят работа, прибягнаха до долен ход - ТО.В последната минута lic_ptg се кандидатира за президентските избори в Русия, и с помощта на гласовете на цялата румънска армия, беше избран.Въпреки пуснатия почти веднага импийчмънт, той отстъпи всичките руски територии на Румъния, която започна заздравяването на икономиката и армията си, подготвяйки се за нова война в Азия.
По същото време Индонезия, другата суперсила в апогея си, напредваше в Азия, с крайна цел Западен Сибир, богат на нефт, дърво и желязо(по-подробно ще разгледам тази страна и Азиастската й кампания в по-следващата ми статия - за империята Индонезия, като всъщност тези две-три историики за Индонезия и Румъния са като предговор за суперсблъсъка между двете държави, за който ще пиша и обещавам да публикувам до края на седмицата, както и обещах на Троянеца).
И тогава, на 2ри февруари, президента на Румъния dsalgeanu започна Операция Александър Велили, продължила 4 месеца, довела до промяна в разпределението на силите и ресурсите в глобален мащаб, смяна на собствеността на над 50 региона и изключително тежки битки между повече от 12 страни(Унгария, Румъния, Молдова, Полша, Украйна, Норвегия, Русия, Индонезия, Китай, Пакистан, Иран, Южна Африка - директно, и Испания и САЩ индиректно, когато на 13ти май Унгария и Румъния едновременно нападнаха Подолия и Западен Сибир, принуждавайки хамериканците и испанците да нападнат съответно Русия и Португалия, за да отвличат демидж от важните битки) и над 40 хиляди души, и най-важното - края на Румънската Империя...
Да, точно така - Румъния.Повечето от вас биха си казали - че какво могат да направят мамалигарите.Е, отговора е - много.Може би ще ви е трудно да си го представите, но северната ни съседка по едно време владееше почти изцяло или напълно териториите на Молдова, Унгария, Украйна, Русия, Китай, Пакистан, Индия - общо 7 държави, и почти 50 региона, и беше втората по население страна в Новия Свят.Но пътят не беше кратък - никак даже.
Повечето империи в Ерепублик(включително и Българската :Р) започват величието си с бейбубим(огромно увеличение на населението), ако не се лъжа, Румъния е единствената, която прави изключение.Стабилен прираст, никакви резки скокове в демографията.Отрано румънците се готвеха за война - създадоха си няколко армейски структури, които се прочуха с бързото действие, добрата организация и сериозния(за онези времена, че и сега) демидж.
Първото териториално разширение за Румъния дойде през април 2008, след мирно обединение с Молдова."Войната" продължи съвсем кратко, и нямаше никакви изненади - точно както и в последвалата окупация на Украйна(която хич не беше мирна, но малкото украинци не можеха да се мерят с атакуващата ги суперсила).
Юни-юли преминаха мирно за северната ни съседка, въпреки шумотевицата около Балканската Война и румънското учстие в нея, като имаше и слухове че мамалигите искат да вземат от нас Варна и Бургас, за да атакуват Турция, което, комбинирано с националността на българския президент по това време - ако не се лъжа, американец или канадец, караше всички българи да нервничат.За щастие до пряк конфликт така и не се стигна.
Скоро след това, в процеса на създаването на съюза PEACE GC(чийто наследник е Phoenix), румънското правителство отправи предложение към българските си колеги за следната сделка - те ни обявяват война, атакуват за да активират алиансите ни и да получат и безплатна война с Унгария, и да се насочат към нея, а с нас да подпишат примирие.След като крембо, българския президент по това време, предал информацията на съюзниците ни, се оказало че на Унгария е било предложено абсолютно същото нещо.Ние, както и унгарците, отказахме тактично, но все пак катергорично.За всеки случай мпп-то между двете страни беше прекъснато, но останахме нащрек, защото нямахме идея къде ща атакуват румънците.Тогава ни се размина - уж с цел да освободи Словакия(по-рано окупирана от Унгария по време на Чешко-Унгарската война), Румъния обяви война и нападна с пълна сила доста по-малката и слаба от нея Унгария, преди да бъдат активирани алиансите й с другите й съюзници, и по същото време, по което Испания атакува Мексико.Така новоизлюпения съюз PEACE GC се оказа че трябва да защитава членовете си на два фронта, срещу много по-силни страни.Изненадващо за доста хора, Мексико беше спасено с няколко стратегически хода(португалски буфер между Испания и Мексико), и съюза имаше възможност да се съсредоточи върху спасяването на Унгария - последвалите битки са известни като Първата Световна Война в играта, заради големия брой на интернационални бойци, помагали и на двете държави.Въпреки геройските усилия на PEACE GC, четирите словашки и пет от общо седемте унгарски територии бяха загубени, преди админите да спрат военния модул заради бъговете в него.
След пускането на v1, румънците направиха голяма кампания за заселване на оригиналния украински регион Podolia, богат на желязо, най-важния ресурс в играта, и това стана една от първите крепости.След като Унгария направи огромен бейбибум, и стана прекалено силна, румънците се отказаха и не довършиха започнатото - изтриването на съседката им от картата.Водеха се изключително напрегнати преговори между двете страни, но въпреки доста различните президенти, заставали начело на двете нови суперсили, така и не се стигна до консенсус.
През януари 2009 възможността на Унгария да блокира омразния си окупатор стана изключително важна, с увеличаването на румънските апетити към богатите на ресурси територии на наскоро освободената от норвежко господство Русия.При една от тези блокировки Унгария си върна столицата, след като се наложи румънците да отстъпят за да продължат офанзивата си в тайгата.
Малко по-рано Румъния и Норвегия подписаха договор от взаимна изгода - мамалигите помагат на норвежците да се спасят от руско-иранското ТО, а Норвегия дава на Румъния част от богатите на ресурси руски региони.След няколко въстания, Румъния обяви война на Русия, и напредваше изключително добре и бързо, докато не се намеси PEACE GC, който с няколко силни МПП-та даде ясен знак че няма да предаде доброволно тайгата.И тогава мамалигите, за да си улеснят работа, прибягнаха до долен ход - ТО.В последната минута lic_ptg се кандидатира за президентските избори в Русия, и с помощта на гласовете на цялата румънска армия, беше избран.Въпреки пуснатия почти веднага импийчмънт, той отстъпи всичките руски територии на Румъния, която започна заздравяването на икономиката и армията си, подготвяйки се за нова война в Азия.
По същото време Индонезия, другата суперсила в апогея си, напредваше в Азия, с крайна цел Западен Сибир, богат на нефт, дърво и желязо(по-подробно ще разгледам тази страна и Азиастската й кампания в по-следващата ми статия - за империята Индонезия, като всъщност тези две-три историики за Индонезия и Румъния са като предговор за суперсблъсъка между двете държави, за който ще пиша и обещавам да публикувам до края на седмицата, както и обещах на Троянеца).
И тогава, на 2ри февруари, президента на Румъния dsalgeanu започна Операция Александър Велили, продължила 4 месеца, довела до промяна в разпределението на силите и ресурсите в глобален мащаб, смяна на собствеността на над 50 региона и изключително тежки битки между повече от 12 страни(Унгария, Румъния, Молдова, Полша, Украйна, Норвегия, Русия, Индонезия, Китай, Пакистан, Иран, Южна Африка - директно, и Испания и САЩ индиректно, когато на 13ти май Унгария и Румъния едновременно нападнаха Подолия и Западен Сибир, принуждавайки хамериканците и испанците да нападнат съответно Русия и Португалия, за да отвличат демидж от важните битки) и над 40 хиляди души, и най-важното - края на Румънската Империя...
Славата и Падението на Империите:Част IV.Иран, Тайната Империя II
Втора част(приятно четене):
На 22 февруари румънския президент dsalgeanu обяви война на Иран, като част от Операция Александър Велики, плана на мамалигите да превземат Азия, да "освободят" Китай и да накажат Иран за действията им по време на Руско-Румънската война(ирано-руското политическо превземане на Норвегия), но всички знаеха че целите са богатите на желязо региони, контролирани от PEACE, а именно Liaoning, Heilongjiang и Karnataka.По план румънците трябваше да минат през Xinjiang -> Quinghai -> Ninhxia ->Inner Mongolia -> Beijing ->Liaoning(СТРОГО СЕКРЕТНИ РУМЪНСКИ ГЛУПОСТИ), но беше провален от PEACE GC, които измислиха комуникацията и си помогнаха с обмен на региони, за да попречат на изпълнението на операцията.
По време на контрареакцията на операция Александър Велики, Иран спечели много бивши пакистански региони , тъй като Пакистан се опитваше да отблъсне румънско политическо превземане (неуспешно).Румънците заобиколиха проблема, като взеха Източен Сибир от Норвегия, и влязоха в Централна Азия през Inner Mongolia, и продължиха бързо да напредват на юг, с помощта на Пакистан, които блокираха Китай, Иран и Индонезия.Иран се опита да спре напредъка на мамалигите с освобождаването на линия от китайски региони, но заради грешки при границите, румънците не бяха спрени.По-късно конфликта стана основно румънско-индонезийски, но Иран беше там, и макар и не толкова шумно, спечели доста региони, и по това време владееше 29 китайски, пакистански и индийски региона.
В последната световна война(PEACE срещу САЩ-бел.пр.) ролята на Иран дълго време беше крита, но всички я разбраха когато Унгария започна операция Hellokitty, която прекара унгарцците чрез много обмени на региони с Великобритания, Русия и Иран до богатия на желязо Heilonjiang, заради който Урал беше върнат на руснаците.
По време на същата операция Иран получи бивш канадски регион, богат на диаманти(Northwes Territories, който вече загуби-бел.пр.) и крепост в Северна Америка.В последствие иранците имаха проблеми в играта заради проблемите в РЛ, но все още е сила в Азия и света, и продължава да е Империя която нито е паднала, нито има намерние да го прави.
И така, това беше Тайната Империя, Иран, в следващия брой Известната Империя - Румъния
На 22 февруари румънския президент dsalgeanu обяви война на Иран, като част от Операция Александър Велики, плана на мамалигите да превземат Азия, да "освободят" Китай и да накажат Иран за действията им по време на Руско-Румънската война(ирано-руското политическо превземане на Норвегия), но всички знаеха че целите са богатите на желязо региони, контролирани от PEACE, а именно Liaoning, Heilongjiang и Karnataka.По план румънците трябваше да минат през Xinjiang -> Quinghai -> Ninhxia ->Inner Mongolia -> Beijing ->Liaoning(СТРОГО СЕКРЕТНИ РУМЪНСКИ ГЛУПОСТИ), но беше провален от PEACE GC, които измислиха комуникацията и си помогнаха с обмен на региони, за да попречат на изпълнението на операцията.
По време на контрареакцията на операция Александър Велики, Иран спечели много бивши пакистански региони , тъй като Пакистан се опитваше да отблъсне румънско политическо превземане (неуспешно).Румънците заобиколиха проблема, като взеха Източен Сибир от Норвегия, и влязоха в Централна Азия през Inner Mongolia, и продължиха бързо да напредват на юг, с помощта на Пакистан, които блокираха Китай, Иран и Индонезия.Иран се опита да спре напредъка на мамалигите с освобождаването на линия от китайски региони, но заради грешки при границите, румънците не бяха спрени.По-късно конфликта стана основно румънско-индонезийски, но Иран беше там, и макар и не толкова шумно, спечели доста региони, и по това време владееше 29 китайски, пакистански и индийски региона.
В последната световна война(PEACE срещу САЩ-бел.пр.) ролята на Иран дълго време беше крита, но всички я разбраха когато Унгария започна операция Hellokitty, която прекара унгарцците чрез много обмени на региони с Великобритания, Русия и Иран до богатия на желязо Heilonjiang, заради който Урал беше върнат на руснаците.
По време на същата операция Иран получи бивш канадски регион, богат на диаманти(Northwes Territories, който вече загуби-бел.пр.) и крепост в Северна Америка.В последствие иранците имаха проблеми в играта заради проблемите в РЛ, но все още е сила в Азия и света, и продължава да е Империя която нито е паднала, нито има намерние да го прави.
И така, това беше Тайната Империя, Иран, в следващия брой Известната Империя - Румъния
Славата и Падението на Империите:Част IV.Иран, Тайната Империя I
Иран винаги е бил, и още е, тайна империя, изолирана от езикови и културни различия от
останалия свят,с малки изключения, показваща мощта си само в битки и победи - никога
непредаваща се, и труден партньор за преговори.
Историята на Иран започна ръка за ръка с тази на Пакистан, съсед в Централна Азия.Главния
герой на тази част също беше открит от 4chan, и те бяха първите заселници в
страната.Началото не беше добро - хазната беше ограбена, на пазара нямаше нищо, дори хляб, докато Индонезия не започна да внася.
През декември нещата се подобриха, имаше нова вълна играчи и икономиката беше
повъзстановена, както и политическата система.Беше основана партията Pasargad, заедно с
холдинг, и Koroush беше избран за Шах на Иранската Империя.Той започна да създава
правителствени структури, да осъществява дипломатически връзки, армия, кабинет и да набира нови играчи от различни ирански чатове и форуми.Неговата работа доведе до укрепване на Иран в първите месеци на 2008.
През май Иран стана член на FIST, а после и на наследника му PEACE GC през август.Вътрешни проблеми и политически скандали намалиха населението на страната през първите месеци на военния модул.Междувременно atilaa укрепи иранската икономика, създаде множество компании и връзки с други страни.През октомври и ноември групата "goons"(ецигани) се опитаха да превземат политически Иран, но неуспешно - gonde донесе не само единност, но и икономически възход на страната.Междувременно ирански танкове се появяваха в много битки, включително и в тази за Southern Great Plain(една от трите битки, които започнаха при рестартирането на военния модул, между Унгария, която се опитваше да си го възвърне).
През ноември Иран участва с войски в битките срещу Румъния от Русия и Норвегия, а първоначално и обяви война на Пакистан, първоначално за обмяна на региони, а по-късно, по време на ерата Хан Соло, и като истинска война.Първата истинска война за Иран беше изненадващо късно, през януари 2009, когато те анексираха Jilin, Beijing, Liaoning и Heilongjiang(последните три съответно богати на жито и нефт, желязо, желязо-бел.пр.).Атаката беше предходена от политическо превземане на Китай, и когато Иран най-после нападна, Balash, иранеца президент на Китай предаде всичките региони на нападателя.Иронично, иранци започнаха първите възстания за освобождаване на китайците от Пакистан.Също така през януари Иран обяви война на Индия, за да получи богатия на дърво регион Jharkand.
nysex
останалия свят,с малки изключения, показваща мощта си само в битки и победи - никога
непредаваща се, и труден партньор за преговори.
Историята на Иран започна ръка за ръка с тази на Пакистан, съсед в Централна Азия.Главния
герой на тази част също беше открит от 4chan, и те бяха първите заселници в
страната.Началото не беше добро - хазната беше ограбена, на пазара нямаше нищо, дори хляб, докато Индонезия не започна да внася.
През декември нещата се подобриха, имаше нова вълна играчи и икономиката беше
повъзстановена, както и политическата система.Беше основана партията Pasargad, заедно с
холдинг, и Koroush беше избран за Шах на Иранската Империя.Той започна да създава
правителствени структури, да осъществява дипломатически връзки, армия, кабинет и да набира нови играчи от различни ирански чатове и форуми.Неговата работа доведе до укрепване на Иран в първите месеци на 2008.
През май Иран стана член на FIST, а после и на наследника му PEACE GC през август.Вътрешни проблеми и политически скандали намалиха населението на страната през първите месеци на военния модул.Междувременно atilaa укрепи иранската икономика, създаде множество компании и връзки с други страни.През октомври и ноември групата "goons"(ецигани) се опитаха да превземат политически Иран, но неуспешно - gonde донесе не само единност, но и икономически възход на страната.Междувременно ирански танкове се появяваха в много битки, включително и в тази за Southern Great Plain(една от трите битки, които започнаха при рестартирането на военния модул, между Унгария, която се опитваше да си го възвърне).
През ноември Иран участва с войски в битките срещу Румъния от Русия и Норвегия, а първоначално и обяви война на Пакистан, първоначално за обмяна на региони, а по-късно, по време на ерата Хан Соло, и като истинска война.Първата истинска война за Иран беше изненадващо късно, през януари 2009, когато те анексираха Jilin, Beijing, Liaoning и Heilongjiang(последните три съответно богати на жито и нефт, желязо, желязо-бел.пр.).Атаката беше предходена от политическо превземане на Китай, и когато Иран най-после нападна, Balash, иранеца президент на Китай предаде всичките региони на нападателя.Иронично, иранци започнаха първите възстания за освобождаване на китайците от Пакистан.Също така през януари Иран обяви война на Индия, за да получи богатия на дърво регион Jharkand.
nysex
Славата и Падението на Империите:Част III.Норвегия:Разкъсаната Империя
Част 3. Разкъсната Империя - Норвегия
Както всичките империи на Новия Свят, Норвегия започна пътя към величието си с откриването на играта от два форума, носейки на страната огромно(за онези времена-бел.пр.) нарастване на населението.И така, в началото на януари 2008 Норвегия беше втора по население в играта, с около 1500 души, изпреварена само от съюзника си Швеция.Заедно двете империи направиха Norhern Alliance(Северния Съюз, предшественик на ATLANTIS, чийто преки наследници са EDEN и Fortis, наскоро прекръстен на Brolliance-бел.пр.), и започнаха завоеванията си.Първата "жертва" на Норвегия беше Финландия, превзета за няколко дена в средата на април 2008.Причините за окупацията са чисто стратегически - път към руските степи.
По това време Норвегия твърдеше че е застрашена от планираното от Русия МПП с Индонезия, но те, както всяка развиваща се страна, имаха нужда от война, за да задържат гражданите си в играта, построявайки империя.Войната с "братушките" започна на 1ви май 2008, точно преди руснаците да могат да направят официален съюза си с Индонезия.По това време Русия беше напълно комунистическа, потресена от кражбата на държавните притежания - компании, пари, и много малко население за огромните територии, които заемаше - цялата източна част на Азия.Поради факта че огромните руски територии бяха разделени на няколко големи региона, норвежката инвазия приключи бързо.Съюзниците на Русия изпратиха малко помощ, предимно от Иран и Индонезия.И така наречената Велика Отечествена Война приключи на 6ти май, и първата комунистическа страна в Новия Свят изчезна от картата.
Това беше апогея на Норвежката Империя, и оттогава пътят й е само надолу.Началото на края за тази Империя беше финландското освободително движение, което през август започна голяма кампания за набиране на членове, което удвои норвежкото население, и така започна политическото превземане на Норвегия от вътре - със създаването на партията Sovereign Finland и първите избори с нейното участие.Отношенията бежду викингите и финландците не бяха толкова мирни в началото, независимо от края...Септември и октомври президента(или по-скоро императора) на Норвежката Империя беше финалндец, и след много преговори беше започната Финската Освободителна Война през октомври-ноември, и продължението й Финско-Норвежката война(ноември-декември 2008), която беше организирана като първата тренировъчна война в Новия Свят(операция Spear).Финландия беше и първата окупирана страна, която възвърна сувернитета си.
Със загубата на финландските територии Норвегия загуби и голям процент от населението си; също така по-старите играчи започнаха да напускат играта.Така норвежкото население падна значително, а с него и възможностите да се отбранява, както и от външни, така и от вътрешни заплахи.Руснаците, също като финландците, започнаха своето освободително движение, и Червения Освободителен Фронт стана(воден от Manifesto, един истински гений-бел.пр.) заплаха за норвежките конгрес и президент с малко иранска помощ, което принуди тогавашния президент на Норвегия да преговаря.Преговорите не започнаха добре - и двете страни се обвиняваха взаимно, и публично, и "на тъмно".Но споразумение беше постигнато сравнително бързо - Норвегия се съгласи да освободи определени руски региони, и други в последствие, в замяна на напускането на руснаците от техния конгрес и спирането на гаврите с икономиката им.
Първия освободен за Русия и загубен за Норвегия регион беше Volga-Vyatka, давайки така необходимото жито на новата страна, скоро последван от Западен Сибир.Но тогава излезе наяве тайна част от споразумението, когато Румъния наложи вето на руското влизане в ATLANTIS(не членство, Русия се опитваше да се сближи със страните от този съюз).Впоследствие северната ни съседка започна възстания в Москва и Северния регион(за да свърже руските региони с окупираните от нея украински територии) и обяви война на Русия, със знанието и позволението на норвежкото правителство, с цел окупиране на богатия на ресурси Западен Сибир.Москва падна без особени усилия от страна на румънската армия, но битката за Северния регион беше отбелязана като една от "епичните"(това понятие стана много популярно напоследък, дори един наш съгражданин, конгресмен и загубил за малко президентските избори я използва при пропагандата си в Румъния-бел.пр.) битки на Новия Свят, благодарение на 6те МПП-та с най-силните страни от PEACE GC, които се намесиха срещу ATLANTIS, и които помагаха на руснаците.Затова Румъния(шибани страхливци, не могат иначе-бел.пр.) решиха да превземат първо политически Русия, и по-точно Президентството й(тогава беше вдигнат много шум около факта, че президент под процедура на импийчмънт може да отстъпва от региони, и че мамалигаря отстъпи от Западен СИбир в морето, и двете неща бяха поправени-бел.пр.).
И така, Норвегия загуби богатите на ресурси руски региони един по един; някои от Румъния, други от преродената по-късно Русия(като Калининград и Далечния Изток, днес крепости на Руската Империя-бел.пр.);все повече играчи започнаха да напускат вече бившата Велика Империя от скука, докато Норвегия не придоби стратегическа важност по време на войната Румъния-Индонезия, когато разменяше региони с Румъния и Финалдия, за да попречи на Унгария, Украйна или Русия да блокира, или Индонезия да окупира.Но този път норвежците си играеха с огъня - и то опасен огън, и се опариха.През март и април 2009 Унгария реши да превземе политически Норвегия, и то не го пазеха в тайна - това беше един от първите големи успехи на прочутия унгарски отряд HUNTER(ловец-бел.пр.).С Marginaldefeat(известен унгарец-бел.пр.), и с унгарско мнозинство в конгреса, Норвегия беше съсипана и икономически, и военному - и не се е възстановила в нито едно от двете отношения.
Норвегия направи още един голям грешен ход по време на Третата Световна Война(позната още като операция PIG MAC и Северноамериканската Офанзива, с множество странични бойни полета, едно от които беше на Скандинавския Полуостров-бел.пр.), когато се опита да блокира Русия с атаки в Северна Русия, но беше рамазана и дори загуби Nord-Norge(всъщност, при отговора на Русия странта загуби три региона, когато беше изтрита от картата от Финландия, за да бъде затворена войната Русия-Норвегия, с МПП-тата на страната на "братушките"-бел.пр).Сега Норвегия има 6 региона и малко над 500 гражданина и въобще не прилича на великата някога Норвежка Империя, "граничила" със Северна Америка от две страни(от Камчатка, Далечния изток, до Скандинавския полуостров, през съответно Тихия и Атлантическия Океан)...Днес страната е член на EDEN, наследника на ATLANTIS, но е с много малък принос към него.
Норвегия се провали като империя, унищожена от врагове отвътре - от Финските сепаратисти до Червения Освободителен Фронт, включително и унгарците;винаги изтегляща късата сламка, опитвайки се да умилостиви един враг, си печели друг, опитвайки се да преговаря с грешните хора.И норвежците, като истински викинги, постепенно напуснаха играта.
И така, това беше Норвегия - Разкъсната Империя.
В следващата част - Иран, Тайната Империя.
nysex
Както всичките империи на Новия Свят, Норвегия започна пътя към величието си с откриването на играта от два форума, носейки на страната огромно(за онези времена-бел.пр.) нарастване на населението.И така, в началото на януари 2008 Норвегия беше втора по население в играта, с около 1500 души, изпреварена само от съюзника си Швеция.Заедно двете империи направиха Norhern Alliance(Северния Съюз, предшественик на ATLANTIS, чийто преки наследници са EDEN и Fortis, наскоро прекръстен на Brolliance-бел.пр.), и започнаха завоеванията си.Първата "жертва" на Норвегия беше Финландия, превзета за няколко дена в средата на април 2008.Причините за окупацията са чисто стратегически - път към руските степи.
По това време Норвегия твърдеше че е застрашена от планираното от Русия МПП с Индонезия, но те, както всяка развиваща се страна, имаха нужда от война, за да задържат гражданите си в играта, построявайки империя.Войната с "братушките" започна на 1ви май 2008, точно преди руснаците да могат да направят официален съюза си с Индонезия.По това време Русия беше напълно комунистическа, потресена от кражбата на държавните притежания - компании, пари, и много малко население за огромните територии, които заемаше - цялата източна част на Азия.Поради факта че огромните руски територии бяха разделени на няколко големи региона, норвежката инвазия приключи бързо.Съюзниците на Русия изпратиха малко помощ, предимно от Иран и Индонезия.И така наречената Велика Отечествена Война приключи на 6ти май, и първата комунистическа страна в Новия Свят изчезна от картата.
Това беше апогея на Норвежката Империя, и оттогава пътят й е само надолу.Началото на края за тази Империя беше финландското освободително движение, което през август започна голяма кампания за набиране на членове, което удвои норвежкото население, и така започна политическото превземане на Норвегия от вътре - със създаването на партията Sovereign Finland и първите избори с нейното участие.Отношенията бежду викингите и финландците не бяха толкова мирни в началото, независимо от края...Септември и октомври президента(или по-скоро императора) на Норвежката Империя беше финалндец, и след много преговори беше започната Финската Освободителна Война през октомври-ноември, и продължението й Финско-Норвежката война(ноември-декември 2008), която беше организирана като първата тренировъчна война в Новия Свят(операция Spear).Финландия беше и първата окупирана страна, която възвърна сувернитета си.
Със загубата на финландските територии Норвегия загуби и голям процент от населението си; също така по-старите играчи започнаха да напускат играта.Така норвежкото население падна значително, а с него и възможностите да се отбранява, както и от външни, така и от вътрешни заплахи.Руснаците, също като финландците, започнаха своето освободително движение, и Червения Освободителен Фронт стана(воден от Manifesto, един истински гений-бел.пр.) заплаха за норвежките конгрес и президент с малко иранска помощ, което принуди тогавашния президент на Норвегия да преговаря.Преговорите не започнаха добре - и двете страни се обвиняваха взаимно, и публично, и "на тъмно".Но споразумение беше постигнато сравнително бързо - Норвегия се съгласи да освободи определени руски региони, и други в последствие, в замяна на напускането на руснаците от техния конгрес и спирането на гаврите с икономиката им.
Първия освободен за Русия и загубен за Норвегия регион беше Volga-Vyatka, давайки така необходимото жито на новата страна, скоро последван от Западен Сибир.Но тогава излезе наяве тайна част от споразумението, когато Румъния наложи вето на руското влизане в ATLANTIS(не членство, Русия се опитваше да се сближи със страните от този съюз).Впоследствие северната ни съседка започна възстания в Москва и Северния регион(за да свърже руските региони с окупираните от нея украински територии) и обяви война на Русия, със знанието и позволението на норвежкото правителство, с цел окупиране на богатия на ресурси Западен Сибир.Москва падна без особени усилия от страна на румънската армия, но битката за Северния регион беше отбелязана като една от "епичните"(това понятие стана много популярно напоследък, дори един наш съгражданин, конгресмен и загубил за малко президентските избори я използва при пропагандата си в Румъния-бел.пр.) битки на Новия Свят, благодарение на 6те МПП-та с най-силните страни от PEACE GC, които се намесиха срещу ATLANTIS, и които помагаха на руснаците.Затова Румъния(шибани страхливци, не могат иначе-бел.пр.) решиха да превземат първо политически Русия, и по-точно Президентството й(тогава беше вдигнат много шум около факта, че президент под процедура на импийчмънт може да отстъпва от региони, и че мамалигаря отстъпи от Западен СИбир в морето, и двете неща бяха поправени-бел.пр.).
И така, Норвегия загуби богатите на ресурси руски региони един по един; някои от Румъния, други от преродената по-късно Русия(като Калининград и Далечния Изток, днес крепости на Руската Империя-бел.пр.);все повече играчи започнаха да напускат вече бившата Велика Империя от скука, докато Норвегия не придоби стратегическа важност по време на войната Румъния-Индонезия, когато разменяше региони с Румъния и Финалдия, за да попречи на Унгария, Украйна или Русия да блокира, или Индонезия да окупира.Но този път норвежците си играеха с огъня - и то опасен огън, и се опариха.През март и април 2009 Унгария реши да превземе политически Норвегия, и то не го пазеха в тайна - това беше един от първите големи успехи на прочутия унгарски отряд HUNTER(ловец-бел.пр.).С Marginaldefeat(известен унгарец-бел.пр.), и с унгарско мнозинство в конгреса, Норвегия беше съсипана и икономически, и военному - и не се е възстановила в нито едно от двете отношения.
Норвегия направи още един голям грешен ход по време на Третата Световна Война(позната още като операция PIG MAC и Северноамериканската Офанзива, с множество странични бойни полета, едно от които беше на Скандинавския Полуостров-бел.пр.), когато се опита да блокира Русия с атаки в Северна Русия, но беше рамазана и дори загуби Nord-Norge(всъщност, при отговора на Русия странта загуби три региона, когато беше изтрита от картата от Финландия, за да бъде затворена войната Русия-Норвегия, с МПП-тата на страната на "братушките"-бел.пр).Сега Норвегия има 6 региона и малко над 500 гражданина и въобще не прилича на великата някога Норвежка Империя, "граничила" със Северна Америка от две страни(от Камчатка, Далечния изток, до Скандинавския полуостров, през съответно Тихия и Атлантическия Океан)...Днес страната е член на EDEN, наследника на ATLANTIS, но е с много малък принос към него.
Норвегия се провали като империя, унищожена от врагове отвътре - от Финските сепаратисти до Червения Освободителен Фронт, включително и унгарците;винаги изтегляща късата сламка, опитвайки се да умилостиви един враг, си печели друг, опитвайки се да преговаря с грешните хора.И норвежците, като истински викинги, постепенно напуснаха играта.
И така, това беше Норвегия - Разкъсната Империя.
В следващата част - Иран, Тайната Империя.
nysex
Славата и Падението на Империите:Част II.Швеция:Богатата Империя II
На PEACE GC им отне само няколко дена да отговорят, след като Германия се обърна към тях, заради предателството на предишните им "съюзници"(сред които трябваше да бъдат Полша и Швеция-бел.пр.).Комбинираните усилия на Унгария, Италия и Франция в началото на юни(операция Без Име, защото оригиналното й име беше сметнато за неприемливо от админите-бел.пр.) отблъсна полскире и шведските окупатори до оригиналните им територии, освобождавайки почти цяла Германия(без няколко региона по стратегически причини-бел.пр.) и части от Дания.От както загуби датските си региони, Швеция напада Nordjylland, за да блокира Унгария и да тренира(по време на офанзивата в Северна Америка унгарците отстъпиха, за да не могат шведите да продължават да ги блокират-бел.пр.).
Швеция не е точно пропаднала и разпаднала се Империя, като от Пакистан, който дори загуби свободата си няколко пъти, или като Норвегия, която падна от много от високо и много трудно превъзмогна загубата на руските си територии(за повече подробности очаквайте следващата статия от поредицата-бел.пр.); въпреки че беше изтласкана до оригиналните си региони, Швеция в никакъв случай не е "бившо величие".Тайната на успешните войни на Швеция са силните й войници и многото й злато, крито в тайна и печелено от държавни компании и "джойнт венчъри".Въпреки че няма висок ресурс, Швеция, шведските бизнесмени и шведския народ са със завидни златни запаси - всички скрити от любопитни очи.Едни от най-силните танкове са шведи, но не се хвалят по света с това - можете да ги видите само при голяма битка, биещи се срещу PEACE GC.
И така, това беше Богатата Империя - Швеция.
В следващия брой - Разкъсната Империя, Норвегия.
Швеция не е точно пропаднала и разпаднала се Империя, като от Пакистан, който дори загуби свободата си няколко пъти, или като Норвегия, която падна от много от високо и много трудно превъзмогна загубата на руските си територии(за повече подробности очаквайте следващата статия от поредицата-бел.пр.); въпреки че беше изтласкана до оригиналните си региони, Швеция в никакъв случай не е "бившо величие".Тайната на успешните войни на Швеция са силните й войници и многото й злато, крито в тайна и печелено от държавни компании и "джойнт венчъри".Въпреки че няма висок ресурс, Швеция, шведските бизнесмени и шведския народ са със завидни златни запаси - всички скрити от любопитни очи.Едни от най-силните танкове са шведи, но не се хвалят по света с това - можете да ги видите само при голяма битка, биещи се срещу PEACE GC.
И така, това беше Богатата Империя - Швеция.
В следващия брой - Разкъсната Империя, Норвегия.
Славата и Падението на Империите:Част II.Швеция:Богатата Империя I
Швеция започна нормално, както повечето страни по това време - хората прииждаха бавно и основаваха първите структури в държавата, канеха приятели, правеха компании и т.н.Но малко преди Коледа 2007, еШвеция беше открита от форум, този път местен - Flashback, което донесе на държвата огромен(за тези времена) бейби бум, който я прави най-населената държава в Новия Свят, правейки я могъща и икономически, и военному, и нова партия (Flashback Sweden, която е загубила малко избори от създаването си).Почти 2000 играча се присъединиха към еШвеция от този форум, преди темата в него за играта да бъде затворена."Състезанието" и съперничеството между двете най-могъщи страни по онова време - Швеция и Пакистан, и множеството пропаганда, прерасна в Студена Война, която никога не беше прехвърлена на бойното поле, но само заради отдалечеността на двете държави една от друга.Интересен факт е, че голяма част от диоистите бяха всъщност шведи, но това не пречеше на медийната война.Статиите от онова време са много интересни за феновете на този тип битки...
След нарастването на населението, увеличаването на броя на регионите беше следващата логическа стъпка, и през Април 2008 датския президент Grev Per обиди Швеция(както си спомнят играещите по това време - това беше почнало да му става навик), и като отговор шведите прегазиха Дания в кратка тридневна война без проблеми, въпреки съюзниците на датчаните, а именно Южна Африка и... България.Тази окупация предизвика много бурни реакции, пропаганда и нови медийни битки.
Следващите бяха Германия, които очакваха атака от Швеция, но не толкова скоро(бяха в процес на подписване на алианс с Индонезия и Пакистан), и бяха доста изненадани и неподготвени, когато на 1 май Швеция нападна Shleswig-Holstein(който сега е and Hamburg-бел.пр.).Превъзхождани във всички отношения и без голяма помощ от съюзниците си(само няколко пакистанеца, по тяхно желание, Индонезия се биеше на друг фронт, Румъния предлагаше такива услуги само срещу пари), немците загубиха почти всичките си региони за пет дена, оставайки само със Saarland.Тогава двамата президенти се съгласиха на мир, и Германия си върна три региона, а Швеция получи големи обезщетения.Сега двете страни бяха приятелки и съюзнички.
Но Германия наруши договора, прекъсвайки алианса и търговското споразумение(в Бета страните можеха да подписват търговско споразумение относно данъците, важащи за всяка от страните при внос в другата-бел.пр.); едновременно с това тя нападна Полша от алчност за земя(отново малка добавка, в Бета нямаше ресурси и регионите бяха просто парчета земя-бел.пр.).И така започна втора Шведско-Немска война, продължила от 18 до 28 юли 2008.Но този път Швеция окупира всичките немски региони, включително и полските такива.Тогава шведите достигат апогея си - 32 региона и повече от 4000 граждани, печелейки на Швеция титлата Империя на Новия Свят.
През Октомври 2008 Полша започна възстание в Little Poland, последвано от такива във всички останали полски региони, според договор между Швеция и представители на Полша, в замяна на търговско споразумение и МПП.Скоро след това поляците се присъединиха към ATLANTIS.По време на операция French Toast Швеция успя да постигне целите си във Франция(богатия на дърво Rhone-Alps-бел.пр.), но войските й бяха отблъснати.Скоро след това, при операция Burning Spirit през януари 2009, силите на PEACE GC започват възстания във всички немски региони, успявайки да ги спечелят(благодарение на немците в Швеция, които изкупуват всички оръжия от шведския пазар и шведите нямат с какво да се бият-бел.пр.).Всичко това става след отказ на Швеция да води мирни преговори.
През май Kalle Holm спечели президентските избори в Швеция с обещанието да даде на шведския народ война, и то с Германия, която по това време е пасивен член на ATLANTIS.Тези намерения предизвикват скандали в Генералния Щаб на съюза, по-късно довели до разпадането му.Много негови членове поддържат шведските намерения(Полша, Румъния, Испания-бел.пр.), докато други - Германия(англоговорящите страни, граждани от други страни, т.н.-бел.пр.).Накрая е решено че Швеция може да нападне, и така на 18 май започва третата Шведско-Немска война, този път с участието на Полша, които също искат парче от тортата, и по-точно регион, висок на жито - Бранденбург.
Войната продължава с много загуби за Германия, тактически ходове на Швеция и Полша, до президентските избори през юни, когато е изпълнено най-брилянтното политическо превземане някога.Shoot, шведски шпионин, е избран за президент на Германия, с малко чуждестранна помощ, т.е. от немския народ.След изборите той обяви, че е шведски шпионин, и отстъпи във всички битки.Така Германия остана само с един регион(президента не може да отстъпи от битка за последния регион на страната си-бел.пр.) Voralberg, оригинален австрийски, в който беше започнато възстание, в което се биха много поляци, шведи и техни съюзници.С връщането на този регион на Австрия Германия отново изчезна от картата на Новия Свят.Но не за дълго...
СЛЕДВА ПРОДЪЛЖЕНИЕ
След нарастването на населението, увеличаването на броя на регионите беше следващата логическа стъпка, и през Април 2008 датския президент Grev Per обиди Швеция(както си спомнят играещите по това време - това беше почнало да му става навик), и като отговор шведите прегазиха Дания в кратка тридневна война без проблеми, въпреки съюзниците на датчаните, а именно Южна Африка и... България.Тази окупация предизвика много бурни реакции, пропаганда и нови медийни битки.
Следващите бяха Германия, които очакваха атака от Швеция, но не толкова скоро(бяха в процес на подписване на алианс с Индонезия и Пакистан), и бяха доста изненадани и неподготвени, когато на 1 май Швеция нападна Shleswig-Holstein(който сега е and Hamburg-бел.пр.).Превъзхождани във всички отношения и без голяма помощ от съюзниците си(само няколко пакистанеца, по тяхно желание, Индонезия се биеше на друг фронт, Румъния предлагаше такива услуги само срещу пари), немците загубиха почти всичките си региони за пет дена, оставайки само със Saarland.Тогава двамата президенти се съгласиха на мир, и Германия си върна три региона, а Швеция получи големи обезщетения.Сега двете страни бяха приятелки и съюзнички.
Но Германия наруши договора, прекъсвайки алианса и търговското споразумение(в Бета страните можеха да подписват търговско споразумение относно данъците, важащи за всяка от страните при внос в другата-бел.пр.); едновременно с това тя нападна Полша от алчност за земя(отново малка добавка, в Бета нямаше ресурси и регионите бяха просто парчета земя-бел.пр.).И така започна втора Шведско-Немска война, продължила от 18 до 28 юли 2008.Но този път Швеция окупира всичките немски региони, включително и полските такива.Тогава шведите достигат апогея си - 32 региона и повече от 4000 граждани, печелейки на Швеция титлата Империя на Новия Свят.
През Октомври 2008 Полша започна възстание в Little Poland, последвано от такива във всички останали полски региони, според договор между Швеция и представители на Полша, в замяна на търговско споразумение и МПП.Скоро след това поляците се присъединиха към ATLANTIS.По време на операция French Toast Швеция успя да постигне целите си във Франция(богатия на дърво Rhone-Alps-бел.пр.), но войските й бяха отблъснати.Скоро след това, при операция Burning Spirit през януари 2009, силите на PEACE GC започват възстания във всички немски региони, успявайки да ги спечелят(благодарение на немците в Швеция, които изкупуват всички оръжия от шведския пазар и шведите нямат с какво да се бият-бел.пр.).Всичко това става след отказ на Швеция да води мирни преговори.
През май Kalle Holm спечели президентските избори в Швеция с обещанието да даде на шведския народ война, и то с Германия, която по това време е пасивен член на ATLANTIS.Тези намерения предизвикват скандали в Генералния Щаб на съюза, по-късно довели до разпадането му.Много негови членове поддържат шведските намерения(Полша, Румъния, Испания-бел.пр.), докато други - Германия(англоговорящите страни, граждани от други страни, т.н.-бел.пр.).Накрая е решено че Швеция може да нападне, и така на 18 май започва третата Шведско-Немска война, този път с участието на Полша, които също искат парче от тортата, и по-точно регион, висок на жито - Бранденбург.
Войната продължава с много загуби за Германия, тактически ходове на Швеция и Полша, до президентските избори през юни, когато е изпълнено най-брилянтното политическо превземане някога.Shoot, шведски шпионин, е избран за президент на Германия, с малко чуждестранна помощ, т.е. от немския народ.След изборите той обяви, че е шведски шпионин, и отстъпи във всички битки.Така Германия остана само с един регион(президента не може да отстъпи от битка за последния регион на страната си-бел.пр.) Voralberg, оригинален австрийски, в който беше започнато възстание, в което се биха много поляци, шведи и техни съюзници.С връщането на този регион на Австрия Германия отново изчезна от картата на Новия Свят.Но не за дълго...
СЛЕДВА ПРОДЪЛЖЕНИЕ
Славата и Падението на Империите:Част I.Пакистан
Част 1: Първата империя - Пакистан
Официално мото - PRIDE, POWER, PAKISTAN!
Пакистан започнаха играта със само четири региона в Азия, и нищо не подсказваше, че тази страна ще стане истинска Империя по-късно - докато членовете на един форум не откриват играта и не решават да се заселят в Пакистан, увеличавайки населението му с хиляди, превейки го най-населената страна в Новия Свят за времето си - ноември-декември 2007.Новите граждани на страната,предвождани от Dio Brando, я назовават Свещената Пакистанска Империя, която преди въвеждането на военния модул е с планова икономика и доста централизирано управление, миришещо на комунизъм.До въвеждането на няколко допълнителни копчета на разположение на
Президента, служещи за доказване на агресивна политика(опитвам се да избегна повторението на военен модул-бел.пр.), през април, немалка част от гражданите на Пакистан са напуснали играта, но държавата все още е сред най-могъщите и най-населените в Erepublik.
Първата стъпка към формирането на великата империя беше съгласуваното присъединяване(Според някои става дума за политическо превземане) на Индия през Април 2007 - почти празните откъм граждани индийски региони региона бяха анексирани за броени дни.Следващата стъпка беше окупирането на Китай.Този път обаче то не е никак мирно - пакистанците превземат първо политически Китай и пакистанския президент на най-населената в RL страна обяви война на Пакистан.И така, между 5 и 14 май цял Китай беше превзет от непобедимата дотогава империя.Тогава Пакистан достигна териториалния си апогей - по това време владееше 50 региона.И властта в Империята беше изцяло в ръцете на Императора-Бог, Dio Brando, и партията му, Stardust Crusaders.
Следващата стъпка обаче беше в обратната посока - неизбежния упадък на великите империи, липсата на нови цели.С представянето на V1 и новите вид и "механика" на играта, много играчи напуснаха, особено от Пакистан.През ноември 2008 Пакистан загуби първите си региони чрез възстания - един от Китай и един от Индия.За първи път беше избран президент, не издигнат от Stardust Crusaders, което показа упадъка и намаляването на последователите на така наречения диоизъм(последователите на Dio-вците - бел.пр.).Въпреки че Пакистан беше член на FIST и наследника му PEACE GC, той не получаваше много помощ от съюзниците си, заради външната си политика.Съюзите не му помагат дори в периода на упадък, затова Пакистан продължава да губи региони, дори оригинални такива - това са така наречените Тъмни Векове на Пакистан.
В първите месеци на 2009, Пакистан беше "обновен" от играчи от целия свят, дошли заради ключовото местоположение на страната.Великата някога империя играеше голяма роля в голямата война Румъния-Индонезия, допускайки вторите чрез обмяна на региони до Xinjiang, парче китайска земя, граничещо с изключително важния Западен Сибир(тогава под румънски флаг-бел.пр.).Диоистите започнаха да се наричат теократи и се заселиха в Швейцария, отново водени от Dio Brando.Отслабвайки с това си действие допълнително Пакистан, той стана лесна плячка за румънците.През март 2009 един румънец, Han Solo, стана президент на Пакистанската Държава(операция Great Justice), превръщайки я от верен член на PEACE GC в кукла на конци, управлявана от Румъния.Заради ключовото си разположение в Азия, Първата Империя в Новия Свят беше използвана да блокира Иран, Китай и Индонезия.На няколко пъти изтриван от картата, Пакистан се завръщаше под контрола на Румъния.За съжаление PEACE GC прекалено късно осъзна стратегическите предимства на държавата, владяла почти цяла Азия.
В ерата на Han Solo, пакистанската икономика беше съсипана(довършвайки процес, започнал по-рано), диоизма забранен, дори искаха да сменят името на страната на Matzatlandia(нещо, което ще ви стане по-ясно в 6тата и последна част на тази поредица-бел.пр.).Част от азиатската зона на бойни действия през войната между Румъния и Индонезия, Пакистан бавно загуби всичките си региони, и до май беше напълно окупиран от Индонезия и Иран.Преди това на няколко пъти беше "спасяван" от Румъния, за да може да продължи да блокира.През Април 2009 Agent Chieftain беше избран за президент с помощта нa PEACE GC, но мнозинството румънски конгресмени го импийчнаха и Han Solo продължи "управлението" си.
С изчезването на страната, и приключването на военните действия в Азия, важността на Пакистан се изравни с броя на региони на страната (=0-бел.пр.).Индонезия върна Punjab, и така, някога могъщата империя с 50 региона, беше отново върната на картата.
Пакистански президент отново стана Dio Brando, който направи страната неутрална.
(Пакистан беше избран да е домакин на военните игри на PEACE GC, но президента им Glade беше баннат, втория на изборите е иранец със съмнителни приятели и конгреса им отказа да импийчне първия, така че сега бъдещето на страната е доста... тъмно?-бел.пр.)
И така, това беше Първата Империя в Новия Свят... Пакистан!
Официално мото - PRIDE, POWER, PAKISTAN!
Пакистан започнаха играта със само четири региона в Азия, и нищо не подсказваше, че тази страна ще стане истинска Империя по-късно - докато членовете на един форум не откриват играта и не решават да се заселят в Пакистан, увеличавайки населението му с хиляди, превейки го най-населената страна в Новия Свят за времето си - ноември-декември 2007.Новите граждани на страната,предвождани от Dio Brando, я назовават Свещената Пакистанска Империя, която преди въвеждането на военния модул е с планова икономика и доста централизирано управление, миришещо на комунизъм.До въвеждането на няколко допълнителни копчета на разположение на
Президента, служещи за доказване на агресивна политика(опитвам се да избегна повторението на военен модул-бел.пр.), през април, немалка част от гражданите на Пакистан са напуснали играта, но държавата все още е сред най-могъщите и най-населените в Erepublik.
Първата стъпка към формирането на великата империя беше съгласуваното присъединяване(Според някои става дума за политическо превземане) на Индия през Април 2007 - почти празните откъм граждани индийски региони региона бяха анексирани за броени дни.Следващата стъпка беше окупирането на Китай.Този път обаче то не е никак мирно - пакистанците превземат първо политически Китай и пакистанския президент на най-населената в RL страна обяви война на Пакистан.И така, между 5 и 14 май цял Китай беше превзет от непобедимата дотогава империя.Тогава Пакистан достигна териториалния си апогей - по това време владееше 50 региона.И властта в Империята беше изцяло в ръцете на Императора-Бог, Dio Brando, и партията му, Stardust Crusaders.
Следващата стъпка обаче беше в обратната посока - неизбежния упадък на великите империи, липсата на нови цели.С представянето на V1 и новите вид и "механика" на играта, много играчи напуснаха, особено от Пакистан.През ноември 2008 Пакистан загуби първите си региони чрез възстания - един от Китай и един от Индия.За първи път беше избран президент, не издигнат от Stardust Crusaders, което показа упадъка и намаляването на последователите на така наречения диоизъм(последователите на Dio-вците - бел.пр.).Въпреки че Пакистан беше член на FIST и наследника му PEACE GC, той не получаваше много помощ от съюзниците си, заради външната си политика.Съюзите не му помагат дори в периода на упадък, затова Пакистан продължава да губи региони, дори оригинални такива - това са така наречените Тъмни Векове на Пакистан.
В първите месеци на 2009, Пакистан беше "обновен" от играчи от целия свят, дошли заради ключовото местоположение на страната.Великата някога империя играеше голяма роля в голямата война Румъния-Индонезия, допускайки вторите чрез обмяна на региони до Xinjiang, парче китайска земя, граничещо с изключително важния Западен Сибир(тогава под румънски флаг-бел.пр.).Диоистите започнаха да се наричат теократи и се заселиха в Швейцария, отново водени от Dio Brando.Отслабвайки с това си действие допълнително Пакистан, той стана лесна плячка за румънците.През март 2009 един румънец, Han Solo, стана президент на Пакистанската Държава(операция Great Justice), превръщайки я от верен член на PEACE GC в кукла на конци, управлявана от Румъния.Заради ключовото си разположение в Азия, Първата Империя в Новия Свят беше използвана да блокира Иран, Китай и Индонезия.На няколко пъти изтриван от картата, Пакистан се завръщаше под контрола на Румъния.За съжаление PEACE GC прекалено късно осъзна стратегическите предимства на държавата, владяла почти цяла Азия.
В ерата на Han Solo, пакистанската икономика беше съсипана(довършвайки процес, започнал по-рано), диоизма забранен, дори искаха да сменят името на страната на Matzatlandia(нещо, което ще ви стане по-ясно в 6тата и последна част на тази поредица-бел.пр.).Част от азиатската зона на бойни действия през войната между Румъния и Индонезия, Пакистан бавно загуби всичките си региони, и до май беше напълно окупиран от Индонезия и Иран.Преди това на няколко пъти беше "спасяван" от Румъния, за да може да продължи да блокира.През Април 2009 Agent Chieftain беше избран за президент с помощта нa PEACE GC, но мнозинството румънски конгресмени го импийчнаха и Han Solo продължи "управлението" си.
С изчезването на страната, и приключването на военните действия в Азия, важността на Пакистан се изравни с броя на региони на страната (=0-бел.пр.).Индонезия върна Punjab, и така, някога могъщата империя с 50 региона, беше отново върната на картата.
Пакистански президент отново стана Dio Brando, който направи страната неутрална.
(Пакистан беше избран да е домакин на военните игри на PEACE GC, но президента им Glade беше баннат, втория на изборите е иранец със съмнителни приятели и конгреса им отказа да импийчне първия, така че сега бъдещето на страната е доста... тъмно?-бел.пр.)
И така, това беше Първата Империя в Новия Свят... Пакистан!
Subscribe to:
Posts (Atom)